Skip to content

ul. Na wrzosach 31, Kraków

krakow.kosmedica@gmail.com

EstGEN INŻYNIERIA TKANKOWA

EstGen to polska marka terapeutyczna, która w pierwszej kolejności stawia na bezpieczeństwo poprzez najwyższą staranność w doborze składników aktywnych.

EstGen to producent inteligentnych preparatów biostymulujących procesy regeneracyjne skóry, zapewnia aktywację procesów tkankowych i biochemicznych. Osiągają wysoką skuteczność na wielu poziomach zabiegowych.

Prowadzi to do biorewitalizacji skóry, co w konsekwencji pozwala uzyskać rewelacyjne efekty.

Specjalistyczne preparaty zyskały również miano ONKOKOSMETYKÓW, które wspierają system immunologiczny u pacjentów w trakcie terapii onkologicznej.


Największym wyzwaniem w pracy kosmetologa są skóry problematyczne. EstGEN to indywidualne terapie stworzone na miarę potrzeb Naszych klientek/klientów. W tym przypadku wskazaniami do terapii estGEN są:
– skóra tłusta
– trądzik młodzieńczy
– trądzik pospolity
– trądzik dorosłych
– rozszerzone pory
– nierównomierny koloryt

Seria zabiegów estGEN pozwala na redukcję stanów zapalnych, wyciszenie skóry, zwężenie porów oraz rozjaśnienie przebarwień pozapalnych. Dodatkowo znacznie poprawia się poziom nawilżenia, elastyczność i koloryt skóry.

Kluczowym elementem jest odbudowa naruszonej bariery hydrolipidowej oraz przywrócenie prawidłowej równowagi mikrobiomu, dzięki czemu uzyskujemy znaczną poprawę kondycji skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem marki estGen mają zbawienny wpływ na stany zapalne jakie występują w przebiegu różnych chorób skórnych m.in.:
– trądzik pospolity
– trądzik różowaty
– atopowe zapalenie skóry (AZS)
– łuszczyca
– łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS)


EstGen skutecznie radzi sobie również z konsekwencjami, jakie pozostawiają po sobie wyżej wymienione choroby. Seria zabiegów pozwala zredukować:
– blizny potrądzikowe
– blizny oparzeniowe
– blizny pourazowe
– rozstępy

Skrupulatna diagnostyka oraz dobór odpowiedniej metody niemal w pełni umożliwiają zniwelowanie nawet najgłębszych blizn, co umożliwia odzyskanie zdrowego i atrakcyjnego wyglądu.

Terapia estGen pełni istotną rolę w redukowaniu i rozjaśnianiu przebarwień skórnych. Wyjątkowo skuteczne połączenie z mezoterapią mikroigłową oddziałuje na ilość melanocytów, a także na proces produkcji melaniny. Dzięki temu efekty zabiegu są szybkie i przede wszystkim długotrwałe. Terapia zapobiega ponownemu powstawaniu hiperpigmentacji w przyszłości, a także wpływa na trwałe wyrównanie kolorytu skóry.

Spersonalizowany plan zabiegowy pozwala także skutecznie wpłynąć na skutki upływającego czasu:
– suchość skóry
– odwodnienie
– wiotkość
– utrata jędrności i gęstości
– głębokie zmarszczki i bruzdy

Aktywizacja i stymulacja mechanizmów regeneracyjnych korzystnie wpływa na odnowę i rewitalizację skóry.