Skip to content

ul. Na wrzosach 31, Kraków

krakow.kosmedica@gmail.com

Kobido Kraków

Masaż Kobido to tradycyjna japońska metoda łącząca techniki masażu z pielęgnacją skóry, często określana mianem „japońskiego liftingu bez skalpela”. Głównym celem jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Ale jak dokładnie przebiega ten masaż i czy naprawdę jest skuteczny?


Kobido to intensywny masaż twarzy i szyi, który nie tylko odmładza skórę, ale także oddziałuje na jej głębsze warstwy oraz na mięśnie. Pomaga on w redukcji napięć, relaksuje mięśnie, co skutkuje zmniejszeniem widoczności zmarszczek i zapewnia głęboki relaks. Kluczowym celem masażu Kobido jest także poprawa cyrkulacji krwi i limfy, co przyczynia się do efektu liftingu bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Co Powinieneś Wiedzieć?

Masaż Kobido to nie tylko chwilowy relaks, ale przemyślana i skomplikowana technika, która łączy w sobie zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody pielęgnacji skóry. Wbrew pozorom, ten starożytny japoński masaż nie ogranicza się jedynie do twarzy.

Zakres masażu Kobido

Masaż Kobido standardowo skupia się na twarzy, ale nie zapominajmy, że w jego zakres wchodzą także ramiona, plecy, szyja i dłonie. Rozszerzenie obszaru masażu ma na celu nie tylko dogłębną pielęgnację skóry w tych rejonach, ale również wspomaganie krążenia energii, znanego jako Qi, w całym ciele. Dzięki temu, masaż ten przynosi uczucie głębokiego relaksu, jednocześnie uwalniając napięcia mięśniowe.

Kobido Kraków

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Masaż Kobido nie tylko działa na powierzchni skóry. Poprzez nacisk na konkretne punkty akupresurowe, masaż ten oddziałuje także na układ nerwowy, co sprzyja efektywnemu drenażowi i poprawie krążenia w całym ciele. To połączenie tradycyjnej wiedzy z nowoczesnymi technikami sprawia, że Kobido jest tak skuteczne.

Charakterystyka masażu Kobido

Jednym z najbardziej charakterystycznych aspektów masażu Kobido jest jego dynamika. Masażysta pracuje z różną siłą nacisku i prędkością, w zależności od potrzeb klienta i obszaru masowanego. Chociaż główne cechy to mocne naciskanie i szybkość, masaż ten nie powinien wywoływać bólu. Może się zdarzyć, że niektóre ruchy wywołują uczucie dyskomfortu, ale jest to chwilowe i ma przynieść natychmiastową ulgę i odprężenie.

Wielopoziomowość działania

Ważne jest, aby zrozumieć, że masaż Kobido działa na kilka poziomów naszej skóry. Masażysta koncentruje się nie tylko na powierzchniowych warstwach, ale także dociera do głębszych tkanek podskórnych, mięśni i powięzi. Ruchy podczas masażu mogą być zarówno powolne, mające na celu relaksację, jak i szybkie, mające na celu pobudzenie skóry do działania.


WSKAZANIA: 

– skóra wiotka, wymagająca ujędrnienia, odżywienia i liftingu
– opadający owal twarzy, opadająca powieka
– zmarszczki
– napięcie mięśni szyi, karku, kaltki piersiowej, głowy i twarzy
– stres
– zastoje limfatyczne lub wodne

PRZECIWWSKAZANIA: 

– ostre stany zapalne organizmu (gorączka)
– stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
– przerwanie ciągłości naskórka
– niewyrównane ciśnienie tętnicze
– ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe
– trądzik różowaty w stanie zaostrzenia
– ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe,
– do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, botox
– 2 tyg., nici PDO
– do 6 miesięcy, – po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu zapalnego.

CZĘSTOTLIWOŚĆ: Początkowo zalecana seria 5 zabiegów raz w tygodniu, następnie w odstępach 2-3 tygodniowych

CENA:

Masaż Kobido 180 zł
Masaż Kobido + taping estetyczny 230 zł