Skip to content

ul. Na wrzosach 31, Kraków

krakow.kosmedica@gmail.com

Ciało

CELLULIT

Cellulit, to określenie dla nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, prowadzącej do zmian w tkance podskórnej. W zależności od stopnia zaawansowania może być widoczny gołym okiem lub dostrzegalny dopiero po ściśnięciu fałdu skóry. Nierówna faktura, czyli rzucające się w oczy grudki, to adipocyty (komórki tłuszczowe). Cellulit, ze względu na charakterystyczny wygląd, nazywany jest potocznie skórką pomarańczową.

Przyczyny:
-zaburzenia hormonalne
– zwiększona ilość estrogenów,
– brak ruchu,
– siedzący tryb życia,
– nadmiar cukru i soli w diecie
– zła dieta,
– problemy z krążeniem,
– palenie papierosów
– wady postawy,
– skłonność do obrzęków.

Rekomendowane zabiegi:
karboksyterapia
kriolipoliza
liporadiologia
Roll shaper
Body wrapping(bandaże modelujące)
Thermogenique
masaż wyszczuplajacy i antycellulitowy
masaż bańką chińską
– terapie skojarzone

LOKALNE NAGROMADZENIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Miejscowe otłuszczenie to nic innego, jak nadmierne nagromadzenie depozytów tłuszczowych w wybranym miejscu na ciele lub twarzy. Problem ten paradoksalnie dotyka częściej osoby z prawidłową masą ciała. Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej zazwyczaj jest niemożliwe do zredukowania przy pomocy tradycyjnych metod (dieta i ćwiczenia) i wymaga podjęcia bardziej specjalistycznych działań. Miejscowe otłuszczenie to wbrew pozorom problem, który dotyka osoby szczupłe, które nie miały do czynienia z nadwagą. Odpowiada za taki stan odmienna budowa tkanki tłuszczowej w danej partii ciała. Problem ten może występować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
W przypadku miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej można zauważyć nagromadzenie tłuszczu w niektórych miejscach na ciele. Są to m.in. okolice brzucha, karku, bioder, ale i także ramion, pach, podbródka, kolan czy ud i pośladków. W przypadku Panów zauważyć można zbyt wiele tkanki tłuszczowej także w okolicach klatki piersiowej.

Rekomendowane zabiegi:
– karboksyterapia
– Roll shaper
– krioterapia
– liporadiologia
lipoliza iniekcyjna
Thermogenique

WIOTKA SKÓRA

Problem ten zwykle związany jest z naturalnymi, fizjologicznymi procesami starzenia. W miarę upływu czasu, skóra traci swoje naturalne rusztowanie, staje się sucha i zaczyna tracić swoją jędrność.
Wiotkość skóry może pojawiać się także jako jeden z efektów nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (fotostarzenie). Powoduje ono m.in. znaczną utratę jej elastyczności i efekt nadmiaru skóry, dochodzi bowiem do rozpadu i zaniku kolagenu i elastyny, które stanowią jej swoistą podporę. Wiotka skóra może pojawić się na całej powierzchni ciała, np. w wyniku zbyt szybkiej utraty dużej ilości kilogramów – fibroblasty mogą w takim przypadku nie nadążyć nad produkcją odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny.

Przyczyny:
– wiek
– szybki spadek masy ciała
– wiotka skóra po ciąży
– zaburzenia hormonalne (spadek estrogenów)
– predspozycje genetyczne

Rekomendowane zabiegi:
– karboksyterapia
– liporadiologia
radiofrekwencja mikroigłowa
Therma RF- bezigłowe frakcyjne fale radiowe
Elektrostymulacja
stymulatory tkankowe
dermapen (mezoterapia mikroigłowa)
fibryna i osocze bogatopłytkowe
– terapie skojarzone

POCIĄŻOWY BRZUSZEK

O stanie skóry w ciąży i po porodzie decyduje wiele czynników. Przede wszystkim pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do rozciągania włókien kolagenu i elastyny, które decydują o jędrności i elastyczności skóry. Dodatkowo, na skórę niekorzystnie działa naturalna zmiana kształtów ciała – z każdym kolejnym miesiącem powiększa się brzuszek Kobiety w ciąży są zazwyczaj mniej aktywne fizycznie i nie zawsze udaje im się przestrzegać zasad zdrowej diety, co również wpływa na przybieranie na wadze.
U kobiet występuja najczęśćiej dwa rodzaje problemów związanych z „pociążowym brzuszkiem” z jakimi najtrudniej im się zmierzyć po urodzeniu dziecka. Jeden z nich dotyczy nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i wiotkiej skóry na brzuchu, a drugi związany jest z rozstępami i cellulitem w okolicach brzucha.
Progesteron, który w okresie dojrzewania zmienia u młodych kobiet ułożenie włókien kolagenowych przygotowuje ciało do ciąży, ale też sprawia że skóra może się szybko rozciągać. Te zmiany powodują, że prostopadłe ułożenie włókien utrudnia powrót do dawnej sprężystości skóry, która w tych okolicach już na starcie jest mało elastyczna. Niektóre kobiety po ciąży szybko wracają do swojej normalnej, docelowej sylwetki, a inne borykają się z nadmiarem kilogramów i wiotką skórą.

Rekomendowane zabiegi:
– karboksyterapia
– radiofrekwencja mikroigłowa
– fibryna i osocze bogatopłytkowe
– Roll shaper
– stymulatory tkankowe
– biologiczna autoregeneracja tkanki
– liporadiologia
– Therma RF- bezigłowe frakcyjne fale radiowe
– terapie skojarzone